Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Петя Неделчева с победа на европейските игри в Баку

Петя Неделчева стартира с победа в група "С" на турнира по бадминтон на европейските игри в Баку. Възпитаничката на Орлин Цветанов се наложи над Делфин Лансак (Франция) с 21:13, 21:10 за 41 минути. Българката поведе с 16:10 в първата част и до края нямаше проблеми. Във втория гейм тя взе аванс от 13:8 и до приключването на мача даде на съперничката си само още две точки.

За Неделчева това е втори успех в групата след отказването на Никол Анкли (Швейцария). Българката почива утре, а в третия кръг на 24-и юни ще срещне Фабиене Депрец (Германия). Първите две от всяка група се класират за осиминафиналите. Неделчева последна от българите игра днес в Баку. Преди това победи записаха Линда Зечири и сестрите Габриела Стоева и Стефани Стоева, а на двойки мъже Лилян Михайлов и Михаил Михайлов допуснаха загуба. Благовест Кисьов се класира без игра за осминафиналите след отказ на двама от съперниците му в групата.