Петър Петров записа най-доброто си класиране за сезона в световния шампионат по мотокрос

Петър Петров записа най-доброто си класиране от началото на сезона в световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като финишира на четвърто място в първия манш за Гран при Германия - десети кръг за сезона. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки обаче не завърши втория манш за деня, което го остави на 12-о място за уикенда.

Петров спечели пето място в квалификационния манш и съхрани позицията си след първия завой на състезанието в неделя. Пилотът на Кавазаки завърши състезанието на четвърто място с време 34:58.021 минути, с което записа най-предното си класиране не само с новия си тим, а и през сезона като цяло. Пред Петров завърши неговият съотборник и световен шампион Жорди Тишие, докато втората позиция остана за пилота на Ямаха - Валентин Жило. Победител в първия манш стана словенският състезател с Хонда - Тим Гайзер.

Петров имаше надежди за подиум от Гран при на Германия, но те бяха погубени още в началото на втория манш на МХ2. Българинът, Тишие и Жило направиха фатална грешка на старта и бяха блокирани от решетките си, което ги остави на опашката от 25 състезатели. В последствие Петров стигна до 17 място, но технически проблем го извади от надпреварата.

Победител във втория манш стана британският пилот с Кавазаки - Макс Ейнсти, докато второто място на Тим Гайзер му беше достатъчно за краен успех в Гран при на Германия с актив от 47 точки. Петров завърши деня с 18 пункта и 12-о място. Вторият българин в МХ2 Майкъл Иванов отново стигна до точки в световния шампионат. Младият пилот на Хускварна беше 17-и в първия манш и 20-и във втория, което му отреди 18-о място за Гран при на Германия при актив от пет точки.