Сърбия с лесно 3:0 над Австралия в Белград

Мъжкият национален волейболен отбор на Сърбия записа лесна 4-а победа в Световната лига. Момчетата на треньора Никола Гърбич биха категорично вкъщи Австралия с 3:0 (25:23, 25:20, 25:20) във втория мач помежду им от 4-ия кръг в Група "А" на първата дивизия, игран снощи пред над 4000 зрители в зала "Пионир" в Белград.

Така "плавите" останаха на 3-о място във временното класиране с 14 точки след 4 победи и 4 загуби, но с реални шансове за класиране на финалите в Бразилия. Волейболистите на Австралия пък са на последното 4-о място в Група "А" с едва 3 точки след 1 победа и 7 загуби. Следващия уикенд Сърбия е отново домакин, но този път на Италия, докато "кенгурата" приемат световния №1 Бразилия.

Двата тима тръгнаха равностойно до средата на първия гейм, след което сърбите дръпнаха с 16:12 след няколко страхотни блока на Сречко Лисинац. Австралия, обаче, не се предаде и успя да изравни при 19:19. В заключителните минути на гейма домакините се оказаха по-хладнокръвни и го взеха след 25:23. "Плавите" започнаха концентрирано втората част и поведоха с 8:6. Австралийците изравниха при 12:12, но след това имаше само един отбор на полето - 25:20 и 2:0 за Сърбия. Момчетата на Никола Гърбич продължиха с доброто си представяне и в третия гейм като първо поведоха с 13:8, а след това го спечелиха с 25:20 и мача с 3:0.

Най-полезен за сръбския тим стана Урош Ковачевич с 14 точки (2 блока, 1 ас, 65% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане), а Саша Старович, който игра на мястото на звездата Александър Атанасийевич, добави още 12 точки (1 блок и 31% ефективност в атака) за победата. За тима на Австралия Пол Сандерсън се отчете с 13 точки.

СЪРБИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)
СЪРБИЯ: Никола Йовович, Саша Старович 12, Марко Ивович 11, Урош Ковачевич 14, Драган Станкович 8, Сречко Лисинац 8 - Никола Росич-либеро (Иван Костич 1, Александър Околич 2, Милан Катич 2)
Старши-треньор: Никола Гърбич
АВСТРАЛИЯ: Григорий Сукочев 1, Самуел Уолкър 5, Алекзандър Уилямс 12, Пол Сандерсън 13, Джейкъб Рос Гаймър 5, Ниймая Моут 7 - Люк Пери-либеро (Харисън Пийкок, Томас Ходжес, Бо Грейъм, Томъс Дъглас-Пауъл 3)
Старши-треньор: Роберто Сантили.