Силна Полша удари Русия с 3:1 в Казан

Световният волейболен шампион Полша продължава с отличното си представяне в Световната лига, след като записа 5-а победа. Волейболистите на "Дружина полска" нанесоха 7-мо поражение на олимпийския първенец Русия, след като го обърнаха и надиграха като гости с 3:1 (30:32, 25:14, 25:22, 25:18) в първия мач помежду им от 4-ия кръг в Група "В" на първата дивизия на Лигата, игран снощи в Казан. Втората среща между двата тима е утре (20 юни) отново от 18,00 часа българско време.

Домакините от Русия успяха да поведат с 8:3 в началото на първия гейм благодарение на страхотната си игра в защита и на блокада и хаотично насочените сервиси на поляците. Полша бързо се върна в гейма и до второто техническо прекъсване вече водеше с 16:15. Двата тима продължиха да се борят до край за всяка топка и точка, но все пак "Сборная" измъкна трудно гейма с 32:30. Момчетата на Стефан Антига доминираха от самото начало на втората част и без проблем я взеха след убедителното 25:14. Руснаците бързо се възстановиха след загубения разгромно втори гейм. Полша поведе с 8:5 в началото на третия гейм, но Русия успя да изравни при 10:10. Играта продължи точка за точка до 23:22 за световните шампиони, след което последваха две грешки на домакините и 25:22. Четвъртата част много си приличаше на втората. Благодарение на силната игра в атака на Бартош Курек и капитана Михал Кубяк Полша спечели спокойно гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1.

Над всички за полския тим бе Бартош Курек със страхотните 26 точки (2 блока и 55% ефективност в атака), а Михал Кубяк заби още 15 точки (4 блока и 50% ефективност в атака) за победата. За руснаците Павел Мороз завърши с 18 точки.

РУСИЯ - ПОЛША 1:3 (32:30, 14:25, 22:25, 18:25)
РУСИЯ: Игор Колодинский 1, Павел Мороз 18, Евгений Сивожелез 9, Сергей Савин 10, Артьом Волвич 8, Андрей Ащев 6 - Алексей Вербов-либеро (Сергей Антипкин 1, Максим Михайлов 1, Алексей Спиридонов 1, Артьом Смоляр, Денис Бирюков, Алексей Обмочаев-либеро)
Старши-треньор: Андрей Воронков
ПОЛША: Фабиан Джизга, Бартош Курек 26, Михал Кубяк 15, Матеуш Мика, Пьотър Новаковски 9, Матеуш Биениек 12 - Павел Заторски-либеро (Марчин Мозджонек, Рафал Бушек 12, Гжегож Ломач)
Старши-треньор: Стефан Антига.