Литекс направи 2:2 с втородивизионния Верея

Литекс завърши 2:2 с втородивизионния Верея (Стара Загора) в контролна среща по футбол, играна на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен. Старозагорци поведоха още в 6-та минута, когато Диян Христов беше изведен зад гърба на ловешката отбрана и прехвърли вратаря Винисиус Баривиейра за 0:1. До края на полувремето оранжевите бяха по-активни, но пропуснаха добри възможности за изравняване чрез Йонсен, Колев и Ангелов.

След почивката Литекс излее с нов състав. В 57-та минута Кирил Десподов напредна и с красив удар изравни - 1:1. Пет минути по-късно след добро взаимодействие с дебютиралия с оранжевата фланелка Андрес Рохас отново Десподов с удар извън наказателното поле вкара за 2:1 за Литекс. Първи мач за ловчалии изигра и другото ново попълнение Арсенио. Вместо да спечелят мача футболистите на Литекс допуснаха изравняване в 87-та минута, когато с далечен удар Костов се разписа за крайното 2:2.