Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:1

Цървена звезда сложи край на сушата и отново е шампион на Сърбия

Отборът на Цървена звезда сложи край на 17-годишната суша и отново е шампион на Сърбия. Това стана възможно, след като „звездашите” спечелиха мач №3 срещу вечния враг Партизан с 58:54 (18:17; 10:20; 18:7; 12:10) и по този начин грабнаха титлата с общ резултат в серията от 3:0 победи.

Бранко Лазич и Лука Митрович бяха най-резултатни в срещата и приключиха с по 13 точки, а Майк Цирбс приключи двубоя с 9 точки и 11 борби.

За Партизан със 17 точки се отличи Никола Милотинов, но той бе единственият баскетболист на „гробарите”, който записа срещу името си двуцифрен точков актив, което се оказа крайно недостатъчно за тима да остане в битката за златото.

Първата четвърт премина при игра кош за кош и след десет минути разликата в резултата в полза на домакините бе минимална – 18:17. До почивката баскетболистите на Партизан стояха по-добре на терена и след две серии от по 5:0 успяха да се откъснат напред – 37:28.

През третия период тимът на Цървена звезда подобри представянето си и в двете фази на играта, а Лазич и Цирбс бяха в основата на почти всичко добро за домакините, които достигнаха до пълен обрат след 30 минути игра – 46:44. В заклюителните десет минути играчите на Звезда запазиха концентрация и не изпуснаха лидерството, което им гарантира и първа титла от 17 години насам – 58:54.