Литекс разби Ботев и във Враца при децата

„Ботев” (Враца) очаквано отпадна от „Литекс” в ¼ финалите от футболното първенство на България при децата. В реванша врачани отстъпиха с 1:5 и след 0:6 в първия мач, напуснаха надпреварата.Около 200 зрители изгледаха мача-реванш на тренировъчното игрище край стадион „Христо Ботев” във Враца. Домакините се държаха добре преди почивката, когато имаха солидни аргументи срещу по-класния си противник. В 27-та мин. Иван Велчев изведе Виктор Викторов сам срещу вратаря на гостите и нападателят откри резултата с техничен удар в долния десен ъгъл за 1:0. Секунди преди края на полувремето Нинов с глава изравни.

На почивката над Враца се изля пороен дъжд, който разгони публиката и подейства отрезвяващо на играчите от Ловеч. Между 50-та и 58-та мин. Будинов, Виколов и Петров докараха нещата до 1:4, а в 65-та мин. врачани останаха с човек по-малко, след като директен червен картон получи Викторов. Нападателят беше изгонен от игра от рефера Димитър Буров заради грубо нарушение, след което играчът опита да нокаутира противника си. В последната минута на редовното време Петров с далечен шут оформи крайното 1:5. Припомням, че „Ботев” беше единственият тим от Северозападна България, достигнал до ТОП 8 на републиканското първенство при подрастващите, а детската селекция на врачани е най-успешната за клуба през завършващото първенство.