Португалия се справи с Италия и без Кристиано (видео)

Португалия спечели с 1:0 контролата срещу Италия, играна тази вечер в Женева. След нулево първо полувреме португалците заиграха по-добре след почивката и закономерно стигнаха до победата. Загубата бе първа за "адзурите" под ръководството на Антонио Конте.

Единствения гол в мача отбеляза нападателят на Брага Едер след подаване на Рикардо Куарешма. Малко преди това Леонардо Бонучи уцели гредата. Кристиано Роналдо не взе участие в проверката, което означава, че португалската федерация ще трябва да плати на организаторите компенсация в размер на 400 000 евро.

"Скуадра адзура" също не беше в оптималния си състав и Конте не можеше да разчита на футболисти като Джанлуиджи Буфон, Даниеле Де Роси, Марко Верати и Симоне Дзадза. Италианците отново започнаха с трима нападатели в лицето на Чиро Имобиле, Антонио Кандрева и Стефан Ел Шаарауи.

Андреа Пирло създаде първото добро положение, но Бето внимаваше, а след това шпагат на Виейриня попречи на Кандрева да нанесе точен удар. Крилото на Лацио беше най-активният футболист на Италия и след негов пробив Андреа Бертолачи пропусна да открие резултата. В началните минути португалците рядко атакуваха, а левият бек Фабио Коентрао се контузи и беше заменен принудително.

Централният нападател на "мореплавателите" Едер имаше възможност да засече центриране на Варела, но се размина с топката. После грешка на Салваторе Сиригу едва не доведе до гол за Португалия, но Андреа Ранокия изчисти от голлинията. Малко по-късно самият Ранокия сбърка, но този път Сиригу се реваншира и спаси удара на Жоао Моутиньо.

В 49-ата минута Пирло центрира от фаул и след изстрела с глава на Бонучи топката срещна гредата. Не след дълго португалците поведоха. Елисеу показаха техника в средата на терена и подаде на Куарешма, който пък намери Едер и той реализира първия си гол за националния отбор. Конте пусна в игра Франко Васкес и Италия започна да действа по-офанзивно, но това криеше своите рискове и малко не стигна на Моутиньо да вкара втори гол за Португалия.

Опитите на "Скуадра адзура" да изравни се оказаха безплодни. Чак в края на двубоя Маноло Габиадини се озова на добра позиция, но шутира в аут, а в добавеното време същото стори и Алесандро Матри.

ПОРТУГАЛИЯ - ИТАЛИЯ 1:0 (0:0)