6 от 6 за Хамшик и компания (видео)

Словакия продължава да е без загубена точка от началото на европейските квалификации. В мач от Група "С" словаците надвиха с 2:1 гостуващия тим на Македония и са с 6 победи от 6 мача. Марек Хамшик и компания остават на първо място в подреждането в групата, като вече имат 18 точки, с 3 повече от втория Испания. Македония е на пето място с 3 точки.

Корнел Салата (8) и Марек Хамшик (38) вкараха головете за домакините, а за Македония точен бе Ариян Адеми (69).

В 8-ата минута словаците излязоха напред в резултата с малко куриозен гол. Петер Пекарик намери по невероятен начин с глава Корнел Салата, който също с глава насочи топката във вратата на Тони Пацовски. В 38-ата минута офанзивният халф на Наполи Марек Хамшик бе изведен в много добра позиция в наказателното поле на гостите и не пропусна да вкара гол за 2:0. В 69-ата минута Ариян Адеми се възползва от грешка в отбраната на домакините и с удар отблизо реализира попадение за гостите, но македонците нмаха сили за нещо повече от почетно поражение. В 84-ата минута гостите дори останаха с 10 души на терена, тъй като червен картон получи Ферхан Хасани.

СЛОВАКИЯ - МАКЕДОНИЯ 1:0