Чудовищен обрат след 0:3 - Сарагоса изхвърли Жирона от битката за Примера

Мачовете за влизане в елита на Испания за пореден път доказаха, че са сред най-инфарктните и непредсказуемите. Отборът на Жирона, който преди три дни спечели с 3:0 като гост на Сарагоса, днес загуби у дома с 1:4 от арагонския си съперник и шокиращо беше елиминиран. "Бяло-сините" се добраха до историческия обрат и ще играят финален плейоф за влизане в Ла Лига срещу тима на Лас Палмас.

Каталунският град Жирона изживя втори кошмар, след като само преди седмица секунди не достигнаха на отбора да се класира директно в Примера дивисион. Среднякът Луго прободе болезнено момчетата на Пабло Мачин в 90-ата минута и тимът беше преместен в баражната зона.

Днес следобед гостите от "Ла Ромареда" хвърлиха бомбата. След като двата отбора си размениха по едно чисто положение, в 18-ата минута Сарагоса получи дузпа. Героят отпреди два дни Мата игра с ръка и Вилиан Хосе реализира за 0:1. В 26-ата Жирона прати топката в мрежата, но при сигнал за засада. В 33-ата гостите заплашително направиха 0:2 след нов гол на Хосе, който стъписа публиката по трибуните. В 44-ата разликата от първия мач беше заличена. Кабрера вкара с глава след пас на Педро и направи 0:3 на почивката.

Домакините заиграха още по-нервно през втората част. В 68-ата Сарагоса наниза и четвърто попадение и втрещи каталунските фенове. Рико някакси измъкна топката от лявото крило и тя се озова във Фернандес, който преодоля Бесера за 0:4. До края на двубоя домакините се нуждаеха от две попадения. В 73-ата надеждите се завърнаха след гол на Адай след дълъг пас и страхотна колективна работа. До края жиронци натиснаха, но не успяха да отбележат нов гол и напуснаха терена със сълзи на очи. В 98-ата Сарагоса можеше да вкара и пети гол след включване на вратаря на домакините напред, но топката срещна гредата.

Така Жирона продължава да няма участие в Примера в своята 85-годишна история. Лас Палмас и Сарагоса ще определят последния нов член на Ла Лига, като мачовете са в сряда и неделя.