Англия нареди само победи след петголово шоу в Любляна (видео)

Отборът на Англия спечели шест победи в шест мача в своята квалификационна група "Е" след успех с 3:2 като гост над Словения. "Трите лъва" безспорно ще играят на еврофиналите във Франция догодина и почти гарантирано ще завършат на първо място в групата, след като имат аванс от цели девет точки. Уейн Рууни донесе успеха в 86-ата минута и изравни Гари Линекер като втори най-добър реализатор в историята на островитяните. Джак Уилшир реализира два изключителни гола (57 и 73), а Миливое Новакович (37) и Печник (84) се разписаха за словенците, които продължават да има доста добри шансове за класиране напред.

Англичаните започнаха силно и установиха категоричен контрол върху топката. Британските акции притежаваха скорост, непридвидимост, но имаха незавършен вид. Рахим Стърлинг беше най-деен в началните минути с набезите си по лявото крило. В 19-ата минута той за пореден път преодоля десния защитник, центрира остро, но никой не успя да засече.

Две минути по-късно Уейн Рууни излезе на стрелкова позиция, шутира по диагонала, ала Самир Ханданович се намеси и изби в корнер. В 37-ата минута защитата на гостите изпусна Миливое Новакович, който получи пас от Йосип Иличич и сам срещу Джо Харт успя да отбележи - 1:0. 36-годишният бивш нападател на Литекс и настоящ играч на японския Нагоя Грампъс насочи много точно покрай вратаря и търкулна топката до гредата.

В 57-ата минута Джак Уилшир вкара страхотен гол с удар от 19 метра, който беше негов първи в този цикъл квалификации. Адам Лалана овладя топката в наказателното поле, тя стигна до халфа на Арсенал, който изстреля топката мощно и точно, матирайки Ханданович. В следващите две минути Уейн Рууни направи два много големи пропуска. Първо шутира над гредата сам срещу вратаря и малко под ъгъл. В следващата минута англисйкият нападател получи чудесна топка, вратата беше без вратар, но отново насочи прекалено високо.

В 73-ата минута Уилшир вкара второ бижу след скоростна акция и триково подаване. Халфът на "топчиите" не се поколеба и шутира мощно от 21 метра под напречната греда, а Ханданович не помръдна - 2:2. В 84-ата Печник изравни след центриране отляво, хубав отскок и точно насочване.

Две минути по-късно грешка в защитата на Словения подари брилянтна възможност за Рууни, която този път беше оползотворена. "Десетката" насочи много точно в десния ъгъл на вратаря, който беше избрал и грешната посока. Това беше 48-и гол в графата на Уаза за "трите лъва", с което изравни Гари Линекер. Вече само едно попадение дели Уейн от абсолютния рекорд на сър Боби Чарлтън.

Момчетата на Рой Ходжсън продължават със силното си представяне и единствени заедно със Словакия имат стопроцентов актив в евроквалификациите.