Сърбия се прости с Евро 2016

Сърбия загуби с 0:2 като гост на Дания в Копенхаген в мач от група "I" на квалификациите и на практика се прости с шансовете за участие на Евро 2016. След пет изиграни мача сърбите вървят четвърти в класирането с 1 точка, колкото има и Армения. На върха е Португалия с 12, а датчаните събраха 10 на второто място.

Домакините откриха в 13-ата минута чрез Юсуф Поулсен, който получи пас от дълбочина от Бентнер и без да се бави стреля от границата на наказателното поле и опъна мрежата зад Стойкович. В 33-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят на Сърбия Агер спаси.

Втората част започна със страхотно положение за сърбите. От около пет метра Митрович с глава отправи опасен удар, но вратарят на Дания Каспер Шмайхел успя да отклони топка и тя се удари в гредата. Западните ни съседи имаха нови две чудесни възможности, но не успяха да ги реализират. Интригата в мача беше убита три минути преди края, когато резервата Якоб Поулсен оформи крайното 2:0.