Ботев и ЦСКА 1948 отново не си вкараха, ВАР запази шансовете на "червените" за Европа - отзивите на живо

Маю елиминира шампиона в Хертогенбош

Французинът Никола Маю отстрани защитаващия титлата си и поставен под номер 3 в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) в среща от втория кръг на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 604155 евро. Маю, който премина през квалификациите, победи Агут с 6:2, 6:4 за 74 минути, сле дкато направи пет пробива в мача.

"Започнах много силно, което ми даде увереност до края на мача. Щастлив съм от начина, по който играх, защото миналата година загубих от него на четвъртфиналите", каза 33-годишният французин, който спечели този турнир през 2013 година. На четвъртфиналите Маю ще играе с номер 6 в схемата Адриан Манарино (Франция), който победи Марко Кюдинели (Швейцария) с 6:3, 6:2 за 71 минути.