Без победител в първия полуфинал за влизане в Примера (видео)

Отборите на Валядолид и Лас Палмас не успяха да излъчат победител в първия полуфинал помежду си от плейофа за влизане в Примера дивисион. Двубоят завърши 1:1 и явно всичко ще се реши в реванша.

Гостите първи взеха преднина в резултата в 9-ата минута с попадение на Серхио Араужо, а в 23-ата минута Ернан Перес възстанови равенството.

Валядолид обаче ще има доста тежка задача в реванша, тъй като в края на мача двама играчи на "виолетовите" получиха червени картони. В 76-ата минута от игра бе изгонен Чика, а четири минути по-късно същото се случи и с Тимор и така домакините завършиха срещата с 9 души на терена и няма да могат да разчитат на тези футболисти за реванша.

Ответният мач ще се играе на 13 юни на стадион "Гран Канария" в Лас Палмас.