Украйна надви Грузия в контрола (видео)

С голове на Артьом Кравец и Йевхен Коноплянка през второто полувреме Украйна победи Грузия с 2:1 в контрола, играна в Линц. Почетното попадение за грузинците бе дело на Мате Вацадзе в края на двубоя.

Кравец откри резултата в 57-ата минута, а малко по-късно звездата на Днипро Йевхен Коноплянка удвои пренината на тима, воден от Михаил Фоменко. В заключителните минути украинците се отпуснаха и Вацадзе успя да върне един гол. В самия край на срещата Георги Чантурия уцели гредата и пропусна да изравни.

В неделя Украйна приема Люксембург в поредния си мач от квалификациите за Евро 2016, а Грузия гостува на Полша.

УКРАЙНА - ГРУЗИЯ 2:1 (0:0)
1:0 Кравец (57)
2:0 Коноплянка (67)
2:1 Вацадзе (81)