100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Белгия повали Франция в голово шоу насред Париж

Отборът на Белгия победи Франция в приятелския мач между двата тима игран на "Стад дьо Франс" в Париж. "Червените дяволи" се наложиха с 4:3, а можеха да спечелят и по-убедително. Точни за успеха на гостите бяха Маруан Фелаини в 17-ата и 42-ата минута, Раджа Наинголан в 49-ата и Еден Азар от дузпа в 54-ата минута. За "петлите" пък се разписаха Матийо Валбуена в 53-ата минута също от дузпа, Набил Фекир в 89-ата и Дмитри Пайе в 90-ата минута.

Белгия бе отборът, който стоеше по-добре на терена и в 17-ата минута с доза късмет стигна и до откриване на резултата. Една лошо изчистена топка попадна в Наинголан, който отправи удар, кълбото срещна тялото на негов съотборник и се озова в краката на Фелаини, който отблизо не сгреши за 0:1. Халфът на Манчестър Юнайтед обаче бе в засада, която не бе забелязана от съдиите.

Гостите продължиха с добрата си игра и в 41-ата минута Еден Азар се откъсна зад защитата и безцеремонно бе съборен от Йоан Кабай, който обаче се размина само с жълт картон, макар да бе последен в отбраната. Въпреки това минута по-късно след прекрасно центриране на Тоби Алдервиерлд Маруан Фелайни с глава простреля за втори път Юго Лорис.

В началото на втората част "червените дяволи" стигнаха и до трети гол. В 49-ата минута Наинголан със страхотен удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:3. В 53-ата минута Франция получи дузпа за задържане на Оливие Жиру в наказателното поле и Валбуена бе точен от бялата точка за 1:3. Само минута по-късно обаче и Белгия получи дузпа за нарушение на Лоран Косиелни срещу Аксел Витсел, а Азар реализира наказателния удар за 1:4.

В 60-ата минута Ромелу Лукаку пощади домакините, като от чудесна позиция удари напречната греда и не успя да вкара пето попадение за своя тим. В края пък Франция съумя да направи загубата си по-почетна, като в 89-ата минута Фекир вкара отблизо за 2:4, а минута по-късно Пайе с прекрасен изстрел от дистанция оформи крайното 3:4.

Така Белгия записа престижна победа над Франция преди предстоящата евроквалификация срещу Уелс. "Петлите" пък ще трябва доста да подобрят играта си в следващия си двубой с Албания.