Хърватия се позабавлява с Гибралтар (видео)

Хърватия победи Гибралтар с 4:0 в приятелска среща по футбол, играна в хърватския град Вараждин пред около 8 000 зрители. Голмайстори за Хърватия бяха Анас Схарбини в 7-та минута, Матео Ковачич в 15-та минута, Марио Манджукич в 53-та минута от дузпа и Андрей Крамарич в 77-та минута.

Домакините поведоха с 2:0 до 15-та минута, но след това пропуснаха много положения срещу играещите предимно в защита гости.

В 53-та минута стоперът на гостите от Гибралтар събори Марио Манджукич в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият играч, който бе с капитанската лента в
този мач, бе точен и така нападателят на Атлетико (Мадрид) прекъсна дългата "голова суша".

Този мач бе контрола за Хърватия, която на 12 юни в Сплит играе квалификационен мач за Евро-2016 с Италия.