България с пирова победа над Алжир с 3:0! Гоцев и Валентин Братоев напуснаха с контузии (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Мъжкият национален отбор на България, който ще участва на Европейските игри в Баку победи Алжир с 3:0 (25:21, 25:21, 25:16) гейма в първа приятелска среща между двата отбора, играна в зала Христо Ботев пред около 200 зрители. Победата обаче се оказа пирова за трикольорите, защото Светослав Гоцев и Валентин Братоев напуснаха контузени.
България - Алжир

Българският национален отбор започна срещата в състав Жани Желязков, Валентин Братоев, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Светослав Гоцев, Мартин Божилов и Николай Николов.

В началните минути България започна много агресивно на сервис и след добри изпълнения на Жани Желязков, Ники Николов и атака на Светослав Гоцев през центъра националите ни се оттеглиха на почивка с аванс от 8:5. При резултат 10:10 Валентин Братоев атакува една топка, но след това изпита болка в гърба и бе заменен от Розалин Пенчев, който записа много силни минути. Българите успяха да си върнат аванса от две точки до втората техническа почивка, която дойде при 16:14. По-добрата игра както в атака, така и в защита даде резултат и момчетата на Николай Желязков затвориха частта с 25:21.

Вторият гейм бе изключително равностоен и нито един от двата отбора не успя да се откъсне в резултата до второто техническо прекъсване , което дойде при 16:15 в полза на България. Трикольорите дадоха скъпа жертва в лицето на  Светослав Гоцев, който при опит за блокада стъпи върху глезена на друг състезател и напусна принудително. На негово място се появи Борислав Апостолов. В края на гейма, българския отбор показа по-добра концентрация и след атака на Жани Желязков затвориха гехма при 25:21.

Третата част започна повече от добре и след добра серия на Розалин Пенчев от начален удар, българския отбор поведе с 4:0. Гостите направиха доста промени в редиците си и това оказа влияни върху изхода на гейма, който завърши с успех на трикольорите 25:16.

Двата отбора изиграха и един допълнителен гейм, в който участие взеха всички състезатели, които получиха по-малко минути за изява по време на първите три гейма. След доста промени във водачеството, България спечели частта с 26:24.

Двата отбора ще изиграят втора приятелска среща отново утре от 14:00 часа в зала Христо Ботев, но този път проверката ще бъде затворена за журналисти и фенове.