Катрин Тасева спечели титлата на "Тракия къп" и приз "Мария Петрова"

Катрин Тасева от Левски спечели титлата в многобоя при жените (национално класиране) на международния турнир по художествена гимнастика "Тракия къп" и приз "Мария Петрова", който завърши днес в Пловдив. Тасева събра сбор от 67.550 точки. Втора с 59.800 точки е Ася Иванова (Импала), а трета завърши Анита Колева (Берое, Стара Загора) с 46.550 точки. Демонстративно на турнира участваха Мария Матева, Невяна Владинова, Сара Стайкова, Ерика Зафирова и националният ансамбъл за жени.

Катрин Тасева завоюва златните медали на финалите на всичките четири уреда, след като получи оценки 17.400 точки на обръч, 16.660 точки на топка, 17.450 точки на бухалки и 16.100 точки на лента. Приз "Мария Петрова" получи Тасева и нейната треньорка Бранимира Маркова, както и Мариета Иванова при девойките старша възраст и треньорката й Ирина Чернева.

В международното класиране при жените първа в многобоя е Адиса Биелич (Босна и Херцеговина) с 53.100 точки, а след нея останаха гимнастичките на "Тракия" Мария Карамитева с 49.200 точки и Лилия Тунева с 45.150 точки. Адиса Биелич е шампионка на обръч с 14.850 точки, на топка с 13.200 точки и на бухалки с 13.700 точки, а на лента триумфира Мария Карамитева с 11.750 точки. Мариета Иванова от Тракия взе златото в многобоя при девойки старша възраст международно класиране със сбор от 54.433 точки и стана първа на въже, обръч, топка и бухалки.

В националното класиране победи Галатея Герова (Тракия-Елит) с 54.566 точки, която е и шампионка на всичките четири уреда. При девойките младша възраст победителка в многобоя национално класиране е Яна Момчилова (Тракия-Елит) с 22.884 точки, а в международното класиране първа е Татяна Волоянина (Динамо, Русия) с 25.166 точки.