Буфон: Не е това финалът, който тежи в историята на Юве

Капитанът на Ювентус Джанлуиджи Буфон отново не спечели единственият трофей, който му липсва - Шампионската лига, въпреки страхотния мач, който изигра в Берлин. "Бианконерите" загубиха своя рекорден шести финал в турнира от осем такива и четвърти поред.

"В един финал обикновено, дори когато си по-силен имаш 51% шансове да спечелиш. Ние имахме много по-малко преди двубоя. Не бяхме фаворити и това е напълно нормално, именно затова не е това финала, който тежи най-много в историята на Юве. Не успяхме да спечелим, но това не е поради наша вина. Второто полувреме играхме много добре и вярвахме, че можем да направим нещо велико, след като губехме 0:1 преди почивката.

Често обаче различни моменти и класа решават такива двубои в рамките на 90 минути. Като отбор и индивидуалности стояхме добре в мача и това е най-важното. С годините се научих да сдържам емоциите си, но не е приятно да се загуби финал в Шампионската лига", сподели Буфон.