Стартира Каменица фенкупа в Шумен

Регионалната битка за Шумен стартира днес на стадион "Панайот Волов" с мачовете от програмата на Kamenitza Фен Купа 2015. В нея се съревновават най-добрите 32 тима от Шумен, Разград и Търговище. Само един от тях ще занесе вкъщи регионалния трофей и ще си подсигури място на Националните Финали, където 12-те най-силни отбора от приятели в България ще се борят за голямата награда. Първенците в 13-тото издание на Фен Купа ще имат честта да придружат Христо Стоичков зад кулисите на Камп Ноу и да се запознаят от първа ръка със звездите на каталунския гранд.

Официалното начало на регионалната надпревара бе дадено по време на специална церемония от началника на отдел "Образование" в Община Шумен Димитър Вълканов. Към него се присъединиха и колегите му Стоян Русев - председател на комисията по младежта и спорта, Даниел Даулов - главен експерт "Младежки дейности спорт и туризъм" и Николай Стоянов - областен експерт на Министерството на младежта и спорта за област Шумен.

Откриването бе последвано от демонстративен мач с участието на отбора на Община Шумен и сборен тим на местни журналисти. Журналистите откриха резултата с гол на Сергей Методиев в третата минута. След това се случи нещо, което никой не очакваше. Общинарите се мобилизираха и започнаха да пресират журналистите с бързи, изненадващи атаки.

В резултат от постоянната преса последваха 5 гола във вратата на медийните представители. Техни автори бяха Филип Крумов, Георги Никифоров, Светлозар Начев и вратаря на журналистите Ивайло Димитров, който си отбеляза два автогола. В последните минути отбора на медиите успя да вкара още един почетен гол и мачът завърши с 5:2 за Община Шумен.