Франция показа класа в голов спектакъл (видео)

Франция победи Камерун с 3:2 в много качествен мач, част от подготовката на "петлите" за Евро 2016. Отборът на Дидие Дешен на два пъти повеждаше, но африканците изравняваха. В 90-ата минута обаче фамозен гол от фаул на Димитри Пайе донесе успеха на французите.

В отсъствието на Жереми Матийо и Рафаел Варан шанс да започне като титуляр получи Адил Рами. Той си партнираше в центъра на защитата на домакините с Лоран Кошчелни. Атаката се водеше от Оливие Жиру, а по фланговете му помагаха Кингсли Коман и Димитри Пайе. Мача пропуснаха Антони Марсиал, който има лека травма, и получилият кратка почивка след финала в Шампионската лига Антоан Гризман.
Двубоят се игра на стадиона в Нант, който обаче няма да приеме срещи от еврофиналите. Началните минути бяха равностойни, а първата голова опасност беше пред вратата на Лорис, който изби фалцов удар на Екамби. Скоро след това Зуа центрира от корнер и Абубакар стреля с глава, но в аут.

Французите имаха късмета да поведат при първата си добра атака. Това стана в 20-ата минута след добро центриране на Коман и точен удар на Блес Матюиди, който не остави шансове на вратаря Ондоа. Само две минути по-късно "неукротимите лъвове" направиха чудесна комбинация, завършила с попадение на Абубакар за 1:1.
Камерунците продължиха да са много опасни със скростните си акции по фланговете и до почивката имаха още няколко възможности за гол. За "петлите" най-активен беше Пайе. В 41-ата минута Погба преодоля съперник на крилото и по перфектен начин намери Жиру, който с левия крак опъна мрежата.

Второто полувреме не беше толкова атрактивно, за което допринесоха и многото смени. В 55-ата минута груба грешка на Аурелиен Шеджу остави Жиру очи в очи с Ондоа и вратарят излезе победител. Не след дълго Погба напомни за себе си с технично изпълнение, но отново камерунският страж внимаваше.
В 88-ата минута защитата на Франция се провали и позволи на резервата Ерик-Максим Чупо-Мотинг да вкара за 2:2, но в самия край на редовното време публиката отново имаше повод да ликува. Звездата на Уест Хам Димитри Пайе изпълни пряк свободен удар и по брилянтен начин прати топката в далечния ъгъл на вратата, оформяйки крайния резултат.

Следващата проверка на французите е в Метц срещу Шотландия, а на Камерун предстои квалификация за Купата на Африка срещу Мавритания.

ФРАНЦИЯ - КАМЕРУН 3:2 (2:1)
1:0 Матюиди (20)
1:1 Абубакар (22)