Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Верея завърши сезона с класическа победа

Отборът на ФК Верея победи с 3:0 Пирин (Разлог) в последния 30-ти кръг на "Б" група на стадион "Трейс Арена" пред 400 зрители. Старозагорският тим завърши на 8-мо място в крайното класиране. Те постигнаха 10 победи, 10 равенства, 10 загуби и актив от 40 точки.

Домакините започнаха силно мача и в 10-ата минута Яшар откри резултата след удар от 10-ина метра, като се възползва от грешка в защитата. Бранител се опита да върне топката към вратаря си, но Яшар пресече паса, овладя топката и я прати в мрежата за 1:0.

В 15-ата минута Тончев от гостите стреля опасно, но Вълков внимаваше и изби в корнер. Пет минути по-късно Яшар изведе на удобна позиция Сукуна, но диагоналният му удар беше отразен. През второто полувреме в 55-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на ФК Верея заради нарушение на Винков. Зад топката застана капитанът Живко Желев, който хладнокръвно реализира за 2:0. Крайният резултат в 67-ата минута оформи Венцислав Иванов, който след разбъркване вкара третия гол отблизо.

Мачът бе изгледан от част от отбора на Берое, които са вече в почивка. На трибуните бяха забелязани Елиаш, Том, Веселин Пенев, Георги Динков, Емин Ахмед, както и треньорът Пламен Липенски.

ФК Верея- Пирин (Разлог) 3:0
Стадион"Трейс Арена", 400 зрители

ФК ВЕРЕЯ: Вълков, Илиев, Желев, Ганев, Митев, Яшар (65-А. Костов), Тенев, Винков, Костов, Личев (60-Енчев), Сукуна (31-Иванов)
Треньор Владислав Януш

ПИРИН: Петров, Василев, Добрев, Генчев, Тончев, Газиев, Ангелов, Георгиев (88-Руйчев), Пехливанов, Кацаров, Смилков (67-Стоичков)