Хърватия се спаси от резил срещу "Б" отбора на Молдова

В един от най-слабите си мачове в последно време Хърватия едва победи с 1:0 "Б" отбора на Молдова в контрола преди европейското първенство, която се изигра в Копривница.  Единственото попадение падна в 9-та минута, като негов автор стана младата звезда Андрей Крамарич. Хърватите играха на ниво само в първите 20 минути, след което настъпи спад в играта им.

Отсъствието на асове като Лука Модрич, Марио Манджукич, Матео Ковачич, Дарио Сърна и Иван Ракитич не оправдава селекцията на Анте Чачич, тъй като гостите, които са 156-и в света, пристигнаха с доста шарен състав, в който липсваха поне 10 от обичайните титуляри.

Следващата проверка на "шахматистите" е срещу Сан Марино на 4 юни. Хърватия е в една група с Испания, Турция и Чехия.