Ботев (Пловдив) с първа победа над Лудогорец (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа първа победа над Лудогорец в "А" група. В първи мач от последния кръг от шампионата "канарчетата" се наложиха с 2:1 над българския шампион, който игра с резервите и юношите.

Първото попадение отбеляза Божидар Васев в 18-ата минута, който бе изведен сам срещу вратаря от Тодор Неделев. В 86-ата минута Кристиян Димитров покачи на 2:0. В даденото продължение Венцислав Керчев вкара отблизо за 2:1.

Гостите започнаха по-настървено срещата и в началните минути атакуваха повече, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. След меле в наказателното поле на Лудогорц в 8-ата минута топката стигна до Божидар Васев, който я овладя на гърди и след отличен шут от въздуха разтресе напречната греда.

В 13-ата минута Мисиджан имаше добра възможност да отбележи, но след като замахна и залъга двама от "канарчетата" не уцели вратата.

Първото попадение отбеляза Божидар Васев в 18-ата минута, който бе изведен сам срещу вратаря от Тодор Неделев.

В 56-ата минута Васев изведе Лъчезар Балтанов на голова позиция, но опитният полузащитник шутира над напречната греда.

В 86-ата минута Кристиян Димитров покачи на 2:0. В даденото продължение Венцислав Керчев вкара отблизо за крайното - 2:1.