Младите ни гимнастици 25-и на европейското, Дейвид Хъдълстоун е първа резерва за многобоя

Българският национален тим за юноши завърши на 25-о място в отборното класиране на европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в швейцарския град Берн. Денислав Дамянов, Дейвид Хъдълстоун, Мартин Мишев, Теодор Трифонов и Владимир Тушев събраха 225.329 точки от своите изпълнения.

Европейската титла спечели Великобритания с 253.436 точки, на второ място е Русия с 252.061 точки и на трето Швейцария с 249.959 точки.

Отборната надпревара при мъжете беше и квалификация за финала в многобоя, както и за финалите на отделните уреди. Дейвид Хъдълстоун е първа резерва за многобоя, след като завърши на 27-о място със сбор от 77.799 точки. Той получи оценка 13.200 точки на земя, 12.133 точки на кон с гривни, 12.900 точки на халки, 14.300 точки на прескок, 11.966 точки на успоредка и 13.300 точки на висилка.

Владимир Тушев е 68-и в квалификацията за многобоя със 72.082 точки.

Така България няма финалист при юношите в многобоя и на отделните уреди.

Европейското първенство продължава днес с отборната надпревара при мъжете, където България ще бъде представена от Георги Сотиров, Димитър Димитров, Йордан Александров и Мартин Ангелов.