Валтер Самуел изигра последния мач в кариерата си

Бившият аржентински национал Валтер Самуел сложи край на професионалната си кариера. В последния мач на 38-годишния защитник Базел загуби с 0:1 от Грасхопър. Въпреки това, Базел за пореден път спечели титлата в Швейцария.

За гостите не игра Георги Миланов, който се завръща в ЦСКА (Москва) след престой под наем. "Скакалците" стигнаха до победата с автогол на Адама Траоре в 41-ата минута. Отборът от Цюрих завършва сезона на 4-о място.

Валтер Самуел влезе в последните минути, а след края на мача беше бурно аплодиран. В кареирата си той е носил екипите на Нюелс Олд Бойс, Бока Хуниорс, Рома, Реал Мадрид, Интер и Базел. За Аржентина има 52 мача и 5 гола.