Големият кошмар на Илия Груев стана реалност

Българският треньор Илия Груев изпадна със своя Дуисбург в германската Трета лига, след като отстъпи от Вюрцбургер Кикерс с общ резултат 1:4 в баража за място във Втора Бундеслига. В домакинския реванш тази вечер "зебрите" отново загубиха - 1:2, с което не успяха да компенсират за онова 0:2 от първия мач.

Клеменс Шопенхауер си вкара автогол в 33-ата минута и тимът на Груев повярва в крайния успех, но само четири минути по късно италианският щурмовак на съперника Елиа Сориано изравни, с което до голяма степен реши изхода от сблъсъка още тук. В продължението на втората част Рико Бенатели оформи крайния резултат.

Дуисбург понесе допълнителен удар в началото на второто полувреме, когато най-силният футболист на тима Гиорги Чантурия се контузи и беше заменен. Неговите съотборници опитаха всичко по силите си, но в крайна сметка не бяха в състояние да пречупят защитата на Вюрцбургер, независимо че имаха подкрепата на близо 30 000 фенове. В края те дори останаха с човек по-малко след червен картон на Обиня.

Груев пое отбора през миналата есен и направи по-трудното, успявайки да избегне директно изпадане. "Зебрите" завършиха на 16-а позиция във втория ешелон и така стигнаха до този плейоф срещу Кикерс, който пък беше трети в по-долната лига.

Независимо от това през следващия сезон във Втора Бундеслига пак ще има български треньор - Павел Дочев, който успя да вкара там своя Ерцгебирге (Ауе). Динамо (Дрезден) е третият нов участник във втория ешелон на германския футбол.

Дуисбург пък изпада заедно с Падерборн 07 и ФШФ (Франкфурт).

ДУИСБУРГ - ВЮРЦБУРГЕР КИКЕРС 1:2
1:0 Шопенхауер (33-автогол)
1:1 Сориано (37)
1:2 Бенатели (90)