Петя Борисова заема шеста позиция след първите два уреда в многобоя на "София къп"

Българката Петя Борисова заема шеста позиция след първите два уреда в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика за жени, който се провежда в "Арена Армеец" и е съпътстващ на Световната купа в Софя. Борисова изигра отлично съчетанието си с обръч и получи оценка от 17.050 точки. Тя обаче допусна грешки при изпълнението си на топка и беше оценена с 13.500 точки. Така тя има сбор от 30.550 точки, което й отрежда шестото място до момента. След грешки в изпълненията другите две българки Ася Иванова и Альона Лобачева са съответно на последните две места - 14-о и 15-о във временното класиране. Иванова събра сбор от 28.800 точки (13.150 точки на топка и 15.650 точки на бухалки), а Лобачева е със сбор от 28.750 точки (14.700 точки на обръч и 14.050 точки на лента). Начело в класирането е рускинята Карина Кузнецова със сбор от 35.700 точки (18.000 точки на бухалки и 17.700 точки на лента). В класирането следват две американки - Хедър Чан с 33.400 точки и Алия Прото д 33.050 точки. Утре състезанието продължава. В него участват 15 гимнастички.

Сред съдиите пък е бившата национална състезателка Силвия Митева, която в момента е бременна. Международният турнир беше открит от президента на БФХГ Илиана Раева. "Уважаеми гости, състезателки, съдии и треньори. За мен е огромно удоволствие в този красив празник 24 май да приветствам представители на 28 държави от 4 континента на турнира "София къп". Нека победят най-подготвените и да покажат красотата на този пленителен спорт. Добре дошли в нашата малка, но изключително гостоприемна страна - България", каза Раева в словото си по време на откриването.

На церемонията присъстваха още Мария Петрова, вицепрезидент на Европейския съюз по гимнастика и на БФХГ, Мария Гигова - член на техническия комитет на ФИГ и Росина Анатасова, главен съдия на турнира.

Илиана Раева връчи специални плакети на Шпела Драгаш (Словения) и Евангелина Трикомити (Кипър), които са супервайзери на международния турнир.