Едиз Батран покори Santa Marina Open в Созопол

Над 40 любители на играта и техните семейства и приятели се включиха във втория кръг от сезона, който се проведе в курортния комплекс Санта Марина. Спортният журналист Крум Савов направи своя дебют в набиращата все по-голяма популярност верига от турнири по тенис за аматьори – Weekend Tour. Благодарение на нестандартния си стил Крум Савов успя да преодолее груповата фаза, но бе отстранен на осминафиналите от състезателя от Гърция – Лазарос Петкидис.

Голямата изненада в турнира дойде от Атанас Боглов, който в оспорван двубой успя да отстрани многократния шампион на Weekend Tour – Красимир Минтов. Победителят при мъжете вече е ясен, Едиз Батран-Алигатора, какъвто е прякорът на Едиз, за пръв път вдигна купата на „Санта Марина“, която е втората му победа за този сезон след като по-рано триумфира и в град Сандански. Тогава Батран надигра на финала с категоричното 6:0 Станислав Иванов, а сега двамата отново трябваше да се изправят един срещу друг, макар и в по-ранна фаза. Този път двубоят беше много по-оспорван.

На моменти страстите вземаха връх и ситуацията беше напът да излезе извън контрол. След много нерви и драми Едиз успя да наложи волята си и да спечели със 7:5. На финала Алигатора се разправи по безскрупулен начин с дебютанта в състезанията от Weekend tour Светослав Козалиев и завоюва втора поредна титла след успех с 6:0.

Шампионът си спечели ваучер „уикенд за двама“ в хотел „Св. Иван Рилски“ в град Банско, докато подгласникът му се утеши с ваучер за пазаруване от магазините на Баболат, който е основният спонсор на веригата. Днес се играят финалната среща при дамите, както и финалите на двойковия формат от турнира. Вече върви записването за следващия кръг от Weekend tour – Green Life Cup, който ще продължи цяла седмица (20-26 юни) и ще се проведе в класическия формат на професионалните тенис турнири. Това е една великолепна възможност да съчетаете почивката със семейството с практикуването на любимия си спорт. Участниците в състезанието, както и всички останали, може да се възползват и от преференциалните условия за настаняване, който Green Life - Созопол предлага по времето на турнира.

За повече информация и записвания може да се свържете на тел.0888060405 или да попълнете формуляра ТУК.