Торонто изравни серията срещу Кливланд

Торонто победи със 105:99 у дома срещу Кливланд в четвъртия финален мач от Източната конференция в Националната баскетболна асоциация. Резултатът в серията е равен - 2:2 победи. Кайл Лоури реализира 35 точки в полза на победителите, включително и решителен кош в последната минута на четвъртия период. Неговият съотборник ДеМар ДеРоузън добави още 32 точки. Отборът на Раптърс загуби първите две срещи от серията срещу Кавалиърс, но успя да се добере до равенство преди петия двубоя между двата състава, който ще се играе в Кливланд в сряда.

Бисмак Бийомбо се отличи с 14 борби за победителите, а ДеМар Керъл завърши с 11 точки. Леброн Джеймс реализира 29 точки за Кливланд, докато съотборникът му Кайри Ървинг добави още 26 точки. Торонто поведе със 78:69 в в самото начало на последната част, но гостите вкараха три поредни тройки чрез Чанинг Фрай и се върнаха в двубоя. Фрай не вкара далечен изстрел 4.42 минути преди края и това беше първият пропуск при стрелбата за гостите в четвъртия период. Две минути преди финалната сирена Ървинг реализира нова тройка и намали изоставането на Кливланд с 99:101, но след това гостите не реализираха нито един кош до края. Торонто има само две победи в общо осем двубоя далеч от дома в плейофите на НБА през този сезон.