Младшата на Морето удари Литекс

В отложен мач от 23-я кръг в Елитната ни футболна група до 17 години юношите младша възраст на Черно море записаха престижен успех срещу един от лидерите в класирането – Литекс с 2:0.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като варненци пропуснаха две положения. Удар на Ивелин Маджаров с глава бе спасен от стража на гостите, а Емил Янчев уцели гредата.Веднага след почивката попадение Илиан Илиев за домакините бе отменено заради спорна засада. Все пак в 55-та минута логиката възтържествува и моряците откриха резултата след като Георги Георгиев се възползва от грешка в отбраната на Литекс. Точка на спора в 65-та минута сложи Мартин Станков, който реализира отсъдената дузпа за спъване на Румен Касабов.

За сайта на ПФК Черно море наставникът на варненци георги Попов заяви, че е доволен от успеха срещу един от най-силните отбори в първенството. Според него неговите момчета са стигнали до победата с повече хъс и желание и по-агресивна игра.

В последния си мач за сезона в четвъртък (26 май) моряците гостуват на Славия от 15 часа.

снимка: chernomorepfc.bg