Варди и Кейн зарадваха Англия в първата контрола преди Евро 2016 (видео)

Англия победи Турция с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион "Етихад" в Манчестър и е част от подготовката на двата тима за предстоящото Евро 2016 във Франция. Попаденията за домакините бяха дело на двамата най-резултатни футболисти в Премиър лийг през изминалия сезон - Хари Кейн и Джейми Варди. Докато за гостите се разписа Хакан Чалханоолу.

Нападателят на Тотнъм откри резултата за Англия още в третата минута, след като бе изведен на чиста позиция от съотборника си Деле Али. Скоро обаче турците изравниха. Волкан Шен изскочи от дълбочина в наказателното поле и след това намери Чалханоолу в малкото наказателно поле на опразнената врата. Успехът за домакините дойде в края на мача, когато в 83-ата минута Варди се възползва от неразбирателство между вратаря на Турция и защитник и от близка дистанция с всичка сила прати топката в мрежата.

Преди началото на шампионата на Стария континент англичаните ще изиграят още две контроли - срещу Австралия на 27 май и Португалия на 2 юни.