ПСЖ обра всичко във Франция, Златан си тръгва като крал

Пари Сен Жермен спечели и последният за сезона неразпределен трофей във Франция, след като победи с 4:2 Олимпик Марсилия във финала за Купата на страната. Преди това парижани си осигуриха титлата и Купата на лигата, което се случва за втора поредна година. Спечеленият трофей пък е десети във витрината на ПСЖ. За Олимпик, който също има 10 купи на Франция, пък сезонът е истинска катастрофа, след като тимът завърши едва 13-и в Лига 1.

Мегазвездата Златан Ибрахимович наниза две от попаденията за ПСЖ в последния си мач с екипа на парижани, а Блез Матюиди и Единсон Кавани добавиха по едно за успеха. Точни за тима от Марсилия бяха Флориан Товен и Миши Батшуай.

Двубоят започна по мечтан начин на ПСЖ, след като още във втората минута Матюиди охлади ентусиазма на феновете от Марсилия, след като засече в мрежата зад Манданда центриране отдясно на Анхел ди Мария. Атаката беше изключително любопитна, тъй като Ди Мария центрира с левия крак, а Матюиди също с левия отбеляза. Настроените на трибуните се върна в 11-ата минута, когато Флориан Товен успя да изравни с топовен шут от границата на наказателното поле. Резултатът се задържа до края на първото полувреме, а след почивката парижани разгромиха напълно своя съперник.

Още в първите секунди на втората част Матюиди спечели дузпа, която беше реализирана от Ибрахимович, за когото това беше първи гол във финал за Купата на Франция. В 57-ата минута шведът се отчете и с асистенция за гола на Кавани, а в 81-ата отбеляза и втория си гол, след като беше изведен перфектно зад отбраната на Олимпик от Матюиди. Марсилци направиха загубата си по-почетна три минути преди края, когато Батшуаи се разписа отблизо.