Хибърниън с първа Купа на Шотландия от 114 години, играч на Селтик наказа Рейнджърс

Хибърниън победи с 3:2 Глазгоу Рейджърс на "Хемпдън Парк" и спечели първата си Kупа на Шотландия от 114 години насам. Победата за Хибс дойде в 92-ата минута, когато Дейвид Грей оформи крайния резултат. Огромен принос за него имаше и футболистът на Селтик Антъни Стоукс, който играе под наем в Хибърниън. Той отбеляза два гола  (3', 80'). За Рейнджърс точни бяха Кени Милър (27') и Андрю Холидей (64').

Двата отбора изиграха доста динамично първо полувреме с много интересни положения и пред двете врати. Още в третата минута Хибърниън поведе в резултата, след като Джйсън Къминг изведе добре Антъни Стоукс отляво. Преотстъпеният от Селтик нападател стреля в далечния ъгъл за 0:1. В 27-ата минута, при първата си по-опасна атака, Рейнджърс изравни. Кени Милър засече с глава центриране на Таверние - 1:1. Още в следващата атака Хибс отново можеше да излезе напред, но изстрел на Стоукс от далечна дистанция срещна гредата. В 31-ата минута и символичните домакини удариха гредата. Това се случи след удар с глава на Милър.

В 40-ата минута Антъни Стоукс отново бе близо до гола, но този път неговият шут бе спасен от Уес Фодерингам.

В 64-ата минута Андрю Холидей направи пълен обрат след страхотен изстрел от около 22 метра. До края обаче се стигна до още един обрат. В 80-ата минута Стоукс засече с глава центриране от корнер на Лиъм Хендерсън  за 2:2. В 92-ата минута Хибс повтори упражнението, но този път Дейвид Грей бе героят.

След последния съдийски сигнал фенове и на двата обора нахлуха на терена и полицията трябваше да възстанови реда, преди да започне награждаването. Играчите на Рейнджърс пък отказаха да се върнат на терена, за да получат своите медали.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!