Доминик Тийм отново е шампион в Ница

Младият австриец Доминик Тийм успешно защити титлата си от турнира по тенис в Ница, след като на финала победи Александър Зверев (Германия) с 6:4, 3:6, 6:0. Зверев изглеждаше като човекът, който контролира събитията на корта от самото начало на мача, след като поведе с пробив 4:2. Но Тийм върна незабавно пробива и изравни за 4:4, след което Зверев поиска медицински таймаут заради кръвоизлив от носа. След връщането си на корта той позволи нов пробив след двойна грешка, а при първия си сетпойнт, Тийм поведе. Той продължи с надмощието си и във втория сет, като поведе с 2:0. Но 19-годишният германец Зверев не беше казал последната си дума и спечели шест от следващите 7 гейма, за да прати мача в трети сет. Там в началото и Тийм поиска медицински таймаут, като треньорът му обясни, че има болки в дясното рамо. Но въпреки това, австрийският талант не остави никакви шансове на Зверев и превключвайки на втора скорост, спечели 24 от 29 възможни точки за крайното 6:0 в последната част.

Така за час и 39 минути, в които завърши 6 от 8-те възможности за пробив, Доминик Тийм триумфира на Лазурния бряг.

Снимка: atpworldtour.com