Победната серия на Шиникова продължава

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в италианския град Казерта с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 2 Шиникова победи представителката на домакините Анастасия Грималска със 7:6(5), 6:4 за 90 минути. В първия сет българката поведе с 5:3, но съперничката й стигна до обрат след серия от три поредни гейма. След това се стигна до тайбрек, който Шиникова спечели със 7:5 точки. Във втората част българката преодоля пасив от 2:4 и с четири поредни гейма приключи мача.

Така Шиникова заработи 30 точки за световната ранглиста и 2091 долара, а в спора за титлата утре ще играе срещу победителката на мача между Ренека Шрамкова (Словакия) и Далила Якупович (Словения).