ЦСКА (Москва) се завърна на трона в Русия (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) е новият шампион на Русия. Българският полузащитник Георги Миланов също ще получи златен медал, след като игра за тима преди Нова година. "Армейците" завоюваха титлата след трудна победа с 1:0 като гост на Рубин в мач от последния кръг на Премиер лигата. Алан Дзагоев отбеляза единствения гол в 19-ата минута. С него тимът на Леонид Слуцкий завърши на първата позиция в крайното класиране с две точки пред сензацията Ростов.

Срещата започна с незачетено попадение на домакините, които показаха стръв за победата, въпреки че доиграваха сезона. В 19-ата минута грешка в отбраната на казанския тим доведе до гол за столичани. При опит за връщане с глава назад Алан Дзагоев открадна топката и без колебание порази близкия ъгъл с шут от 12 метра - 0:1. В 38-ата напречната греда спаси Игор Акинфеев след изпълнение от пряк свободен удар. В края на полувремето Зоран Тошич на два пъти нямаше късмет, като първо хубавият му фалцов изстрел не намери очертанията на вратата, а минути по-късно кълбото се отклони дясната греда.

След почивката момчетата на Леонид Слуцкий бяха по-предпазливи. "Армейците" играеха по-прибрано и рядко създаваха положения. Домакините владееха топката, но не стигаха до голови ситуации. В 66-ата минута Ахмед Муса напррви рейд отляво и центрира успоредно на голлинията, но Котуньо изпревари Дзагоев. В 85-ата Рубин изпусна страхотно двойно положение, като на два пъти Акинфеев спаси удари от непосредствена близост, като вторият пропуск беше фрапантен. В самия край последваха опасни центрирания към Акинфеев, но мрежата на гостите оцели и ЦСКА триумфира с титлата.

Московчани спечелиха своята титла номер 13 и трета в последните четири години. Тяхната хегемония беше нарушена единствено през миналия сезон от Зенит.