Този път Дуисбург се сгромоляса, Груев с единия крак в Трета лига

Дуисбург на Илия Груев записа много неприятна загуба с 0:2 при гостуването си на Вюрцбургер Кикерс в първи мач от плейофа за място в германската Втора Бундеслига. Българският специалист и неговите футболисти сториха чудото в редовния сезон на втория ешелон, след като успяха да избегнат директно изпадане и стигнаха до този бараж, но сега положението им е критично.

Рихард Вайл вкара за 1:0 от дузпа още в 10-ата минута, а в 79-ата минута унгарецът Даниел Наги направи 2:0. "Зебрите" се представиха много слабо, като стигнаха само до една греда и бяха категорично надиграни от своя съперник, който през сезона завърши на трето място в Трета лига.