Четирима българи достигнаха до четвъртфиналите на "Санта Марина Къп"

Българите Александър Лазов, Тихомир Грозданов, Александър Лазаров и Габриел Донев се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по тенис на червени кортове "Санта Марина Къп" в Созопол с награден фонд 10 хиляди лева. Поставеният под номер 2 национал за "Купа Дейвис" Лазов елиминира квалификанта Александър Прудников (Беларус) с 6:3, 6:0 за 55 минути. На четвъртфиналите Лазов ще играе срещу Тихомир Грозданов, който победи Аря Харайчи (Швейцария) с 6:4, 6:2 за 67 минути.

Участващият с "уайлд кард" Александър Лазаров отстрани третия поставен Александър Игошин (Русия) с 6:3, 2:6, 6:3 за 1:55 час. Габриел Донев надделя над италианеца Лоренцо Фриджерио от Италия с 3:6, 7:5, 6:2 за 2:48 часа. Четиримата българи заработиха по 2 точки за световната ранглиста и по 292 долара. Лазаров ще играе на четвъртфиналите срещу Мартин Беран от Канада, а Донев ще има за съперник Виктор Оврар от Франция, който отстрани квалификанта Калоян Вълчев (България) с 6:3, 4:6, 6:0 за 1:49 час.

На двойки българинът Васил Шандаров и Стефан Мицов (Македония) отпаднаха на полуфиналите след загуба от Александър Игошин и Ян Сабанин (Русия) с 2:6, 6:7 (4) за 69 минути.