Хебър и Лудогорец излизат в протоколен реванш от полуфиналите за Купата в Пазарджик - на живо със съставите

Къри изведе Голдън Стейт до първа победа срещу Оклахома Сити

Стеф Къри изведе Голдън Стейт до победа със 118:91 над Оклахома Сити във втория мач от финалната серия на Западната конференция от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Най-полезният играч в шампионата отбеляза 17 точки само в третата четвъртина, с което Уориърс натрупаха непреодолим аванс и изравниха серията след домакинската загуба в понеделник.
Къри завърши мача с 28 точки при 6/14 от тройката.

"Не съм очаквал друго от Стеф, той е най-добрият играч в НБА за сезона. В първия двубой той не се представи според възможностите си, но днес беше страхотен. Неговата стрелба е впечатляваща. Това е нещото, което той прави най-добре", каза треньорът Стийв Кър.

Андре Игуодала отбеляза 14 точки, а останалите две резерви Морис Спейтс и Фестус Езели добавиха съответно 13 и 12. Клей Томпсън пък завърши срещата с 15 точки.

Тъндър заличиха дефицит от девет точки малко преди края на втората част и дори взеха аванс след точен изстрел от тройката на Дион Уейтърс, но Уориърс отговориха подобаващо. Водени от Игуодала, те направиха серия от 11:2 точки и поведоха с 57:49 на полувремето.

По-късно днес Кливланд приема Торонто за втория мач от финалите на изток, а Голдън Стейт ще гостува за първи път в Оклахома Сити в събота.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), финали в двете конференции:

Голдън Стейт - Оклахома Сити 118:91
* Серията е равна при 1:1 победи.