Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Трима българи преодоляха първия кръг в Созопол

Българите Александър Лазов, Тихомир Грозданов и Габриел Донев се класираха за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове "Санта Марина Къп" в Созопол с награден фонд 10 хиляди лева.

Поставеният под номер 2 национал за купа "Дейвис" Лазов елиминира на старта квалификанта Себастиан Мермерски с 6:3, 6:2. Левичарят от Пазарджик взе четири поредни гейма, за да триумфира в първия сет, а във втората част навакса изоставане от 0:2 срещу 17-годишния си сънародник. За място на четвъртфиналите Лазов ще играе срещу друг квалификант Александър Прудников (Беларус).

Бившият национал Грозданов се справи с осмия в схемата Антон Павлов (Естония) с 2:6, 6:4, 6:0, а във втория кръг 29-годишният варненец ще се изправи срещу швейцареца Аря Харайчи.

Участващият с "уайлд кард" Донев обърна обърна македонеца Стефан Мицов с 4:6, 6:0, 7:5 след 2:18 часа игра. 19-годишният българин навакса изоставане от 0:3 в третия сет, а при 3:5 се спаси от загуба с пробив на подаването на съперника, след което до края не даде гейм на македонеца. Следващият съперник на тийнейджъра ще бъде номер 4 Лоренцо Фриджерио (Италия).

Тримата победители днес заработиха по 1 точка за световната ранглиста и по 172 долара.