Балъков награди "Лъвчетата" и заяви: Тези деца са надеждата за нашия футбол

Красимир Балъков връчи шампионската купа и златните медали на победителите в 15-ия турнир по футбол на ДФК „ Лъвчетата“. Сборният отбор на 39 ОДЗ и 24 ЦДГ с треньор Радослав Димитров спечели надпреварата, в която участваха близо 4000 деца от детски градини, обучавани по програмата на клуба.

На финала шампионите победиха с 5:3 отбора на 33 ОДЗ, воден от треньора Митко Конярски.

"Тези малки деца са надеждата за нашия футбол. Изгледах с удоволствие финалните срещи, дано от тук излязат още по-големи таланти от нашето поколение“, заяви Балъков, който получи специален плакет от президента на „Лъвчетата“ Венцислав Гаврилов.

Останалите отбори бяха наградени от капитана на националния отбор и Лудогорец Светослав Дяков, вратаря на Славия Георги Петков и директорът "Направление детско-юношески футбол" в БФС Пламен Михов. Кристиян Пешев от 66-о ОДЗ бе избран за най-добър вратар, а Петър Благоев от шампионите - за най-полезен състезател. Голмайстори на турнира станаха Николай Попов от 33 ОДЗ и Никола Калчев от 51 ОДЗ, които вкараха по 19 гола.