Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Изненадващо начало на финалния плейоф на Запад

Оклахома Сити се наложи над защитаващия титлата си Голдън Стейт със 108:102 като гост в първи мач от финалния плейоф в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Домакините, които станаха победители в редовния сезон с рекордни показатели от 73 победи и само 9 поражения, доминираха през първото полувреме, а на почивката се оттеглиха с аванс от 60:47. В началото на третата четвърт те дори увеличиха преднината си на 14 точки при 66:52.

Всичко изглеждаше решено, но Кевин Дюрант и Ръсел Уестбрук изведоха гостите до страхотен обрат. Оклахома Сити изравни с тройка на Дюрант за 88:88 в първата атака за последната четвърт, а в последствие вкара 6 безответни точки, за да поведе със 101:93 малко повече от четири минути и половина преди края. Голдън Стейт намали до 100:101 две минути преди сирената, но в решителните моменти гостите не изпуснаха инициативата.

Уестбрук завърши с 27 точки и 12 асистенции за Оклахома, а Дюрант допринесе с 26 точки и 10 борби.

Стеф Къри беше лидер на шампионите с 26 точки, 10 борби и 7 асистенции, но пропусна две стрелби от зоната за трите точки в последните 15 секунди на двубоя. Клей Томпсън наниза 25 точки, а Дреймънд Грийн прибави 23 пункта, но това не беше достатъчно.

Среща от финалния плейоф в Западната конференция на НБА (играе се до четири победи в седем мача):

Голдън Стейт - Оклахома Сити - 102:108
* Оклахома Сити поведе с 1:0 победи в серията.