Миро Живков продължава да води Добруджа

За четвърти пореден сезон волейболния отбор на Добруджа 07 (Добрич) ще бъде воден от Мирослав Живков, който в момента е и селекционер на състава от националния отбор на България, който ще ни представя в Европейската лига. Това стана ясно днес на пресконференция на клуба, в която участваха президента Галин Господинов и Веселин Велев и Драган Нешич - членове на управителния съвет.

За този период под ръководство на Миро Живков отборът от Добрич игра пет финала за три години - три за Купата на България и два за първенство. Добруджа стана шампион на България за 2016 година и носител на Купата на България за 2015 година.

Селекцията на тима за новия сезон ще зависи изцяло от треньора. На състезателите от шампионския състав, сред които има и петима национали на България, ще бъдат предложени нови 3-годишни договори. На този етап всички досегашни волейболисти на Добруджа 07 са изразили желание и готовност да останат. В следващите 2 седмици те ще имат възможност да подпишат новите си контракти с клуба.