Везенков и Барса с издънка срещу предпоследния

Отборът на Барселона загуби като гост на предпоследния в класирането Естудиантес с 69:74 (17:17, 18:19, 15:15, 19:23) в среща от 33-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Българският национал Александър Везенков завърши с 2 точки и 3 борби за 7 минути като резерва за каталунците.

Двата отбора изиграха равностоен мач, но домакините стигнаха до успеха след по-добро представяне в последната четвърт. По-малко от минута преди края след два точни наказателни удара Томаш Саторански намали пасива на Барселона на 68:70, но в ответната атака за Естудинатес точен беше Ернангомес, който реши изхода на двубоя. Джъстин Долмън завърши с 19 точки и 8 борби за Барселона, а за домакините по 17 точки реализираха Начо Мартин и Николас Лапровитола.

Барселона е лидер в класирането с 28 победи и 5 поражения. Реал Мадрид има 27-5 и мач по-малко, а Валенсия е на трето място с 27-6. На 22 май каталунците са домакини на Тенерифе в последния кръг на редовния сезон.