Драма! Чочев и компания изпаднаха в Серия "Б" и се върнаха след минути

Отборът на Палермо ще играе в италианската Серия "А" и през следващия сезон. Сицилианците победиха с 3:2 вече изпадналия Верона и си осигуриха участие в елита и догодина. Българският национал Ивайло Чочев остана на пейката на "Ренцо Барбера".

Срещата се разви много интересно, като по едно време домакините се видяха в Серия "Б". Това се случи в началото на второто полувреме. Палермо, който през този сезон строши световния рекорд за най-много треньорски смени, се нуждаеше единствено от победа, за да се размине с втория ешелон. В Удине Карпи чакаше добри вести от Сицилия. Но не дочака.

Звездата на Палермо Франко Васкес откри резултата с точен изстрел в 28-ата минута. Десетина минути преди почивката Михел Морганела и Павел Вжолек получиха червени картони и така двата състава останаха с по 10 души на терена.

В 48-ата минута Федерико Вивиани смути "Барбера". Бившият халф на Рома опъна мрежата зад ветерана Стефано Сорентино и под краката на сицилианските орли взе да пари сериозно.

Облакът от задаващата се Серия "Б" бе разпръснат мощно от неостаряващия Енцо Мареска. Техничарят, направил име преди години в Ювентус и Севиля, донесе успокоението за домакините с точен шут в 51-ата минута. Това бе първи гол за Мареска с розовата фланелка. Но какъв!

В 64-ата минута световният шампион от Берлин Алберто Джилардино уж уби интригата, покачвайки на 3:1 за Палермо. Да, но в 84-ата минута Ерос Пизано бе изпуснат от Оскар Хильемарк и намали преднината на сицилианците. До последния съдийски сигнал те хвърлиха всички сили, за да не допуснат изравняване и в края на краищата се справиха! Палермо и Сицилия остават в италианския елит. Ивайло Чочев завършва сезона в Серия "А" с 27 двубоя в своя актив.