Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Голово шоу на Еспаньол - Ейбар (видео)

Средняците Еспаньол и Ейбар изпратиха сезон 2015/2016 г. с голово шоу на стадион "Ел Прат де Корнелия". Двата тима си отбелязаха шест гола, а победата с 4:2 грабнаха домакините, които изместиха днешния си съперник от 13-ото място. Жерард Морено откри за Еспаньол в 12-ата минута, а Марко Асенсио удвои в 32-ата.

Гостите натиснаха след почивката и намалиха в 57-ата минута, когато Борха Гастон реализира от дузпа. Нов гол на Асенсио десет минути по-късно пречупи устрема им, а в 76-ата втори гол на Жерард Морено окончателно уби интригата. Последният гол в мача падна в добавеното време, когато Серхи Енрик оформи крайното 4:2.

За Асенсио това може да се окаже последния мач с екипа на Еспаньол. Младокът, който играе в Барселона като отдаден под наем от Реал Мадрид, ще изкара предсезонната подготовка с "белия балет" по изричното желание на треньора Зинедин Зидан. В случай, че Асенсио отново бъде отдаден по наем, то на опашка за него чакат вече грандове като Севиля и Валенсия.