Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Етър си върна на Академик и постигна 15-та поредна победа

Лидерът в Северозападната „В“ група Етър (Велико Търново) записа поредна победа, този път у дома. Футболистите на Ферарио Спасов надиграха Академик (Свищов) с 3:1 и по този начин си върнаха на студентите за поражението през есента със същия резултат.

В 7-ата минута Николай Иванов от гостите шутира и вратаря Михайлов боксира. При добавката футболист на гостите би над вратата. Последва фаул за студентите. Зад топката застана централния нападател Иванов, но вратарят на домакините отново се справи без проблеми.
В 14-ата минута Стефан Христов от Етър нацели гредата, а при добавката ударът на Петър Димитров бе избит в корнер. В 22-ата минута удар на Ивайло Русев с глава бе спасен от вратаря. 10 минути по-късно след пробив на Александър Кирилов, шут на Радо Байчев от воле мина на сантиметри над гредата.

В 37-ата минута Стефан Христов  бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе Петър Димитров като това е негов 13-ти гол през пролетта с виолетовия екип.

Припомняме, че Димитров е голмайстор и на „Б“ група с 12 попадения с екипа на Локомотив (Мездра) и все още няма кой да го измести.
С началото на втората част студентите се върнаха в мача. В 48-ата минута Гинчев изравни резултата. Етърци реагираха веднага и в 52-ата минута Явор Генчев върна преднината на домакините след асистенция на Димитров.

В 60-ата минута Стефан Христов за втори път нацели гредата след пас на Петър Димитров.
Веднага след това Иван Петков с неспасяем удар вкара третия гол в мача. Две минути по – късно Димитров изведе чудесно резервата Иван Петков и той сам срещу вратаря би в тялото му.
В 83-ата минута удар на Христов мина покрай гредата.

В 84-ата минута Иван Петков можеше да реши всичко с четвърти гол, но закъсня за топката.
След този 28-ми кръг лидер е „Етър“ (Велико Търново) със 76 точки и голова разлика 93:15.  Следващата неделя (22 май) „болярите“ гостуват на Павликени, а в последния 30-ти кръг приемат Ботев (Луковит).

Етър: Михайлов, Русев (Петков), Минков, Скерлев(Бенков) , Николов, Трифонов, Явор Генчев, Кирилов, Байчев(Узунов), Христов, Димитров

Старши треньор:  Ферарио Спасов

Академик: Владимиров, Георгиев, Гинчев, Колев, Стефан Иванов, Каравелов, Трайков, Тодоров(Пламен Иванов), Ганев(Генчев), Цолов, Николай Иванов (Петров)

Старши треньор:  Борислав Борисов

Главен съдия: Павел Кузев (Габрово)
Помощници: Стефан Пецанов и Мартин Мачев (Плевен)

Четвърти съдия: Петър Иванов (Монтана)

Делегат: Георги Цеков (Монтана)