Райо изпадна с висока вдигната глава (видео)

Отборът на Райо Валекано се сбогува с Примера след пет години в елита на Испания. Тимът на Пако Хемес спечели с 3:1 домакинството си на изпадналия преди този последен кръг Леванте, но победата на Спортинг Хихон остави "пчеличките" на дъното. Пабло Ернандес (12), Роберто Трасорас (23) и Мику (73) вкараха за домакините, а Верса се разписа от дузпа в 60-ата минута за "синьо-червените".

"Пчеличките" откриха резултата в 12-ата минута с удар на Пабло Ернандес, след като топката беше избита при корнер и халфът я посрещна с директен изстрел. В 23-ата домакините покачиха преднината си. Роберто Трасорас стреля, топката се удари в задника на Хозабед Санчес и премина голлинията. Попадението беше записано на Трасорас. В 34-ата минута един от класиците в Ла Лига Хуанфран напусна контузен със сълзи на очи, след като не успя да доиграе последния си мач за валенсианци.

Гостите от "Сиутат де Валенсия" върнаха един гол след точно изпълнение на дузпа от Верса в 60-ата минута. В 69-ата Чуметра беше много близо до изравняване след грешка на Начо Мартинес. В 73-ата Мику оформи крайния резултат.

Снимка: "Марка"